Upravit stránku
Plány koncernu Volkswagen na masivní příklon k elektrickým pohonům se samozřejmě nemohly vyhnout ani značce Škoda. Ta na autosalonu v Ženevě představila studii Vision iV, která by měla být předzvěstí jejího prvního čistě elektrického modelu.
Škoda Vision iV

Když si odmyslíme u konceptů obvyklé extravagantní detaily jako jsou protisměrně otevírané dveře nebo kamery místo zpětných zrcátek, které se nejspíše do sériové výroby nedostanou, zůstává před námi sportovně střižené SUV či crossover přibližně velikosti Kodiaqu.

Elektromobil využívá novou koncernovou platformu MEB, na které stojí i elektrické vozy ostatních značek koncernu. O pohon se stará dvojice elektromotorů o celkovém výkonu 300 koní, který je inteligentně rozdělován mezi obě nápravy. To stačí ke zrychlení 0-100 km/h za 5,9 s a maximální rychlosti omezené na 180 km/h.

S baterií o výkonu 83 kWh by měla budoucí elektrická Škodovka ujet až 500 kilometrů na jedno nabití. Nabití na 80 % kapacity by mělo trvat půl hodiny.

Na trh se nový model, vycházející z této studie, dostane v roce 2020. My doufáme, že náhradní díly budou nezbytné i pro vozy budoucnosti. 

Nahoru